Wedding Mart

Bazarek z najlepszymi ślubnymi inspiracjami i produktami

Atrakcje na weselu – czym zaskoczyć gości?

Wesele to jeden z najwspanialszych dni w życiu pary młodej. Zaproszeni są goście, którzy świętują wejście w związek małżeński dwojga osób zakochanych w sobie. Na weselu goście powinni się dobrze bawić i para młoda organizuje różne atrakcje, aby urozmaicić zabawę. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się zimne ognie. Kiedy warto zapalić zimne ognie? Jak zorganizować tę atrakcję, aby wszystko poszło zgodnie z planem?

Czy warto wybrać zimne ognie na wesele?

Zimne ognie większości osób kojarzą się z dzieciństwem i sylwestrem. Jest to bezpieczna atrakcja, a zarazem tania. Zimne ognie na wesele od marek typu z-milosci można kupić praktycznie przez cały rok, a ich odpalanie to nie tylko wielka frajda dla dzieci, ale i dorosłych. Na weselu zimne ognie szczególnie dobrze wyglądają po zmierzchu na zdjęciach, które uwieczni profesjonalny fotograf. Warto na pewno dokładnie przemyśleć, kiedy odpalić ognie i jak ustawić gości, aby wszystko wyglądało dobrze. Obsługa sali najczęściej nie ma nic przeciwko, aby odpalić ognie na zewnątrz lub nawet na sali, choć oczywiście należy uzgodnić to przy podpisywaniu umowy.

Kiedy odpalić zimne ognie?

Nie trzeba sztywno ustalać godziny, kiedy zimne ognie mają być odpalone. Ważne, aby było już w miarę ciemno. Na pewno należy tę godzinę ustalić z obsługą sali, aby w tym samym czasie nie był podawany ciepły posiłek. Również należy porozumieć się z DJ-em lub zespołem muzycznym, aby zaplanował przerwę w danym czasie. Godzina zależna jest od pory roku. Latem najczęściej jest to w okolicach godziny 21 lub 22. Zimą i jesienią zimne ognie odpala się nawet o godzinie 18. Można także zaplanować odpalenie ogni w trakcie trwania pierwszego tańca.

Jak ustawić gości przy odpalaniu zimnych ogni?

Organizacją i ustawianiem gości podczas odpalania zimnych ogni najczęściej zajmuje się fotograf po wcześniejszych ustaleniach z parą młodą. O konkretnej godzinie wodzirej zapowiada tę atrakcję i goście udają się we wskazane miejsce. W zależności od ilości gości można ustawić szpaler lub zebrać ludzi po bokach pary młodej. Pierwsza wersja sprawdza się na dużych weselach, a druga przy uroczystości na mniej więcej 60 osób. W szpalerze para młoda stoi na samym końcu i po odpaleniu wolnym krokiem porusza się do przodu. Zdjęcia robione w trakcie przejścia wyglądają obłędnie i są doskonałą pamiątką nie tylko dla pary młodej, ale wszystkich gości.

O czym należy pamiętać, organizując zimne ognie na wesele?

Pierwszą podstawową sprawą jest ustalenie z salą, czy zimne ognie można odpalić. Jeśli jest zgoda, to należy wybrać zimne ognie o długości minimum 40 cm. Ilość sztuk musi być dobrana do liczby gości, ale najlepiej kupić 10% więcej. Nie wolno zapomnieć także o zapalniczkach, których musi być kilka lub kilkanaście, aby odpalanie poszło sprawnie. Jest to bezpieczna atrakcja, ale należy zachować pełną uwagę podczas odpalania. Nie powinny robić tego dzieci. Organizacja zimnych ogni nie wymaga dużo czasu i warto wziąć pod uwagę tego typu atrakcje. Niskim kosztem można urozmaicić przyjęcie weselne.

You Might Also Like