Wedding Mart

Bazarek z najlepszymi ślubnymi inspiracjami i produktami

Porady

Protokół przedślubny, czyli tak zwane kościelne przesłuchanie jest znienawidzonym obowiązkiem każdej narzeczonej pary. Jednak jest on konieczny do zawarcia związku małżeńskiego między dwojgiem ludzi.

Czym jest protokół przedślubny?

Owiany złą sławą na licznych forach internetowych, często spędza sen z powiek wielu młodych ludzi. Dokument ten zawiera nie tylko dane personalne dwojga narzeczonych, ale także szczegółowe pytanie na ich temat, dotyczące związku, planowanych dzieci w przyszłości oraz wiary. Niektóre z pytań mają za zadanie wykluczenie przeszkód, które mogą stanąć na drodze małżeństwu (na przykład pokrewieństwo pomiędzy narzeczonymi).

Prawda, a może kłamstwo?

Aby uzyskać zgodę na ślub po sporządzeniu takiego protokołu, przyszli małżonkowie czasami mocno naciągają fakty. Potrafią powiedzieć, że nie mieszkają razem, nie stosują hormonalnej antykoncepcji czy też nie przyznają się do swoich poglądów. Cóż, te wszystkie informacje nie są później sprawdzane, więc można je łatwo zataić lub skłamać. Czy można tak robić? Wszystko zależy od sumienia ludzi, którzy chcą się pobrać. Dla jednych protokół jest zbędnym wypytywaniem o prywatne sprawy, natomiast inni traktują tę rozmowę bardzo poważnie.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like