Wedding Mart

Bazarek z najlepszymi ślubnymi inspiracjami i produktami

Jak przyozdobić salę weselną?

Organizując przyjęcie weselne należy pamiętać o wielu rzeczach. Bardzo istotne jest właściwe przyozdobienie sali weselnej tak, aby nabrała indywidualnego charakteru i była zgodna z preferencjami młodej pary. Nad wyborem właściwych ozdób warto zastanowić się już na początku przygotowań do wesela.

Litery na wesele – co to takiego?

Literki na wesele to jeden z najważniejszych elementów dekoracji, który decyduje o atmosferze panującej w czasie uroczystości. Mogą być one użyte do stworzenia inicjałów pary młodej, ich imion, daty ślubu lub haseł, które będą nawiązywać do początku ich znajomości lub miejscowości, z których pochodzą. Weselne litery pełnić mogą funkcje nie tylko ozdobne, ale mogą być także idealnym tłem do pamiątkowego zdjęcia pary młodej i gości weselnych.

Jak odpowiednio ustawić litery?

Bardzo ważne jest właściwe ustawienie tych ozdób. Postawić je można na stole, powiesić na ścianie, postawić na podłodze, a nawet zawiesić w powietrzu. Bardzo ważne jest, aby umieszczenie literek było bezpieczne  oraz nie przeszkadzało bawiącym się gościom, a także odpowiadało stylowi i charakterowi wesela.

Rodzaje liter na wesele

Litery na wesele mogą mieć różną formę i wielkość. Wykonane są w różnych stylach, od klasycznych liter drukowanych, aż po stylowe, które ozdobione mogą być elementami takimi, jak kwiaty, wstążki lub koraliki. Wielkość liter zależy głównie od preferencji pary. Mogą być małe, które łatwo umieścić na stole lub duże, podświetlane, umieszczone na podłodze.

Litery takie wykonane mogą być z różnych materiałów. Bardzo popularne są te, które wykonane są z drewna. Materiał ten jest bardzo uniwersalny i naturalny, dlatego łatwo go dopasować do każdej aranżacji i stworzyć niepowtarzalny efekt. Natomiast litery z balonów są doskonałym wyborem dla par, które chcą stworzyć efektowną i kolorową dekorację. Wypełnione są one helem i unoszą się swobodnie w powietrzu. Dopełnieniem eleganckiej i subtelnej dekoracji będą literki z metalu lub tworzywa sztucznego. Dzięki ich nowoczesnej formie świetnie pasują do współczesnych przestrzeni i nadają im stylowego charakteru. Mogą być lśniące, matowe, złote lub białe, w zależności od kolorystyki i gustu młodej pary.

Doskonałym pomysłem jest wykonanie dekoracji samodzielnie przez młodą parę. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy, wymaga jednak sporo czasu i zdolności artystycznych.

Litery podświetlane na wesele

Litery podświetlane na wesele to jedna z najmodniejszych dekoracji w ostatnim czasie i nie powinno ich zabraknąć na żadnym weselu. Potrafią one całkowicie odmienić wygląd aranżacji sali weselnej i sprawić, że nabierze ona klimatycznego i nastrojowego charakteru. Litery takie dostępne są w kilku rodzajach. Najpopularniejsze są te z neonami ledowymi. Napis z nich wygląda niesamowicie na fotografiach. Innym rodzajem są podświetlane litery blokowe z efektem echo, które zapewniają bardzo wysoki standard estetyczny i wizualny. Wszystko to za sprawą specjalnej budowy napisów, w której tylna część stanowi świecącą powierzchnię.

You Might Also Like